Biohacking

Biohacking hledá, jak nejlépe naplnit lidský potenciál. Využívá při tom vědecké poznatky, metody, postupy a měření. Lidé, kteří se zabývají biohackingem – biohackeři – systematicky přistupují ke své vlastní biologii a snaží se krůček po krůčku zlepšovat jednotlivé aspekty svého zdraví, a to jak fyzického, tak i duševního. Biohacking je pro ně životní cesta a životní styl.

Podstatou biohackingu je nespoléhat jen na autority a zavedené pravdy, ale opravdu vše testovat sám na sobě. Samozřejmě v kontextu vědeckých poznatků a v bezpečném nastavení. Biohackeři tak využívají různé technologie například pro měření kvality spánku, hladiny hormonů a nejrůznějších látek v krvi, krevního tlaku nebo srdečních rytmů. Ti pokročilejší zkoumají své DNA, noří se do hlubin vědomí i podvědomí.

Cílem biohackingu však není vytvořit superčlověka. Jde o naplnění plného potenciálu jednotlivce a optimalizaci zdraví, která ve výsledku přinese lepší produktivitu, výkon, dlouhověkost i radost ze života.

Rubriky

Nechte si posílat nové články

Stáhněte si ukázku knihy 7 návyků dlouhověkosti

*Na tento e-mail vám zdarma pošleme ukázku o 40 stranách. Zadáním e-mailu dáváte souhlas s tím, že vám maximálně jednou do měsíce pošleme nové články a hodnotné informace o dlouhověkosti. Váš e-mail nikomu nepředáme a z newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit.