Patrik Šimko: Neuroplasticita, neinvazivní mozková stimulace a prevence demence – PODCAST

Poslouchejte na:
Longevity na Apple PodcastsLongevity na Spotify Longevity na Podbean Longevity na Player FM

Pozvání přijal neurovědec Patrik Šimko z Central European Institute of Technology (CEITEC) Masarykovo univerzity v Brně. Jeho hlavní specializace je neinvazivní mozková stimulace a neurodegenerativní onemocnění. Zároveň je ale velký nadšenec do všech témat, které se týkají biologie dlouhověkosti.

V podcastu mluvíme mimo jiné o neuroplasticitě, schopnosti se učit nebo prevenci onemocnění mozku. Vysvětlíme, co vůbec znamá neinvazivní mozková stimulace, jak se v medicíně využívá už dnes a jaký má potenciál do budoucna.

Samozřejmě se dostaneme i k tipům na zdravé návyky a pár tématům i mimo mozek a nervovou soustavu. Zároveň se ale připravte na informačně hodně nabitý díl, kterému budete pro pochopení muset věnovat více pozornosti.

Disclaimer: Nejsme lékaři a žádná z informací v podcastu není lékařská rada. Než budete cokoliv zkoušet, konzultujte to se svým lékařem. Každé tělo je unikátní a ani to, že jsou efekt a bezpečnost návyku či suplementu potvrzeny mnoha odbornými studiemi, neznamená, že budou fungovat u vás.

Odkazy:

Studie:

Rubriky

Nechte si posílat nové články

Stáhněte si ukázku knihy 7 návyků dlouhověkosti

*Na tento e-mail vám zdarma pošleme ukázku o 40 stranách. Zadáním e-mailu dáváte souhlas s tím, že vám maximálně jednou do měsíce pošleme nové články a hodnotné informace o dlouhověkosti. Váš e-mail nikomu nepředáme a z newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit.