Podcast Longevity

Poslouchejte na:
Longevity na Apple PodcastsLongevity na Spotify Longevity na Podbean Longevity na Player FM

Podcast, který vám odkryje nejnovější vědecké poznatky a ukáže návyky vedoucí k dlouhověkosti. Čekají vás rozhovory s odborníky, do hloubky zpracovaná témata a hlavně praktické tipy jak podpořit svou vitalitu a co nejvíce zvýšit pravděpodobnost, že se v plném zdraví dožijete vysokého věku.

Pořad je součástí celého projektu Vitalvibe Longevity, v rámci kterého chceme tipy ke zdravějšímu životu i fascinující informace o tom, jak funguje naše tělo, dostat mezi co nejvíc lidí.


Patrik Šimko: Neuroplasticita, neinvazivní mozková stimulace a prevence demence – PODCAST

Pozvání přijal neurovědec Patrik Šimko z Central European Institute of Technology (CEITEC) Masarykovo univerzity v Brně. Jeho hlavní specializace je neinvazivní mozková stimulace a neurodegenerativní onemocnění. Zároveň je ale velký nadšenec do všech témat, které se týkají biologie dlouhověkosti.

V podcastu mluvíme mimo jiné o neuroplasticitě, schopnosti se učit nebo prevenci onemocnění mozku. Vysvětlíme, co vůbec znamá neinvazivní mozková stimulace, jak se v medicíně využívá už dnes a jaký má potenciál do budoucna.

Samozřejmě se dostaneme i k tipům na zdravé návyky a pár tématům i mimo mozek a nervovou soustavu. Zároveň se ale připravte na informačně hodně nabitý díl, kterému budete pro pochopení muset věnovat více pozornosti.

Disclaimer: Nejsme lékaři a žádná z informací v podcastu není lékařská rada. Než budete cokoliv zkoušet, konzultujte to se svým lékařem. Každé tělo je unikátní a ani to, že jsou efekt a bezpečnost návyku či suplementu potvrzeny mnoha odbornými studiemi, neznamená, že budou fungovat u vás. (Pokračování textu…)

22. 4. 2022|Dlouhověkost, Mozek a nervová soustava, Podcast, Spánek|

Libor Mattuš: Chlad, dýchání, pohyb a co si představit pod pojmem biohacking – PODCAST

Pozvání do podcastu přijal biohacker, instruktor chladové terapie a dechových cvičení a neurojazykový kouč Libor Mattuš. Spoluzaložil projekt Code of Life, věnuje se bojovým uměním, pořádá kempy chladu a dechu a nedávno vydal knihu Chladová terapie: Kompletní průvodce otužováním.

V epizodě vás čeká Liborův pohled na dlouhověkost a co pro ni konkrétně dělá. Dostaneme se k tomu, co to vlastně je

a jak s ním začít. A těšte se na hodnotné informace k dýchání a otužování i na praktické tipy, co za zdravé návyky zařadit do života nebo jak začít s otužováním.

(Pokračování textu…)

18. 2. 2022|Podcast, Pozitivní stres|

Je kvalitní spánek nejdůležitější součástí cesty k dlouhověkosti?

Proč spíme? Možná vás samotné překvapí, co všechno se ve spánku v těle děje. Podporuje regeneraci, imunitu, učení a přispívá k našemu štěstí a spokojenosti.

Vědci objevili nový revoluční způsob léčby zajišťující dlouhověkost. Posiluje paměť a povzbuzuje kreativitu. Usnadňuje

po sportu i zranění a budete díky ní vypadat svěží a krásnější. Pomůže vám udržet si štíhlou linii a nebudete mít nezvladatelné chutě na jídlo. Ochrání vás před rakovinou a demencí. Zažene kdejaké nachlazení a podpoří imunitu. Navíc vám dodá energii a budete se cítit spokojenější. Máte o ni zájem?

Nejde o žádnou novou zázračnou tinkturu ani všelék, ale prokázané benefity dobře prospané noci. Vědecké studie o vlivu spánku na zdraví a dlouhověkost mluví za vše.

Nejlepší na tom celém je, že spánek je zdarma. Tuhle základní složku zdravého životního stylu, který vede k dlouhověkosti, máme k dispozici úplně všichni. Jen to někdy stojí trochu úsilí.

Pojďme se víc do hloubky podívat, proč dlouhodobě kvalitní spánek patří k základním pilířům dlouhověkosti. Na závěr pak pro vás máme i několik tipů, jak svůj spánek zlepšit, k mnoha dalším se ještě určitě dostaneme v dalších článcích. Dostatečně silná motivace „proč“ ale už sama o sobě udělá hodně. (Pokračování textu…)

7. 2. 2022|Dlouhověkost, Podcast, Spánek|

Rubriky

Nechte si posílat nové články

Stáhněte si ukázku knihy 7 návyků dlouhověkosti

*Na tento e-mail vám zdarma pošleme ukázku o 40 stranách. Zadáním e-mailu dáváte souhlas s tím, že vám maximálně jednou do měsíce pošleme nové články a hodnotné informace o dlouhověkosti. Váš e-mail nikomu nepředáme a z newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit.

Název

Přejít nahoru