Podcast Longevity
Podcast, který vám odkryje nejnovější vědecké poznatky a ukáže návyky vedoucí k dlouhověkosti. Čekají vás rozhovory s odborníky, do hloubky zpracovaná témata a hlavně praktické tipy jak podpořit svou vitalitu a co nejvíce zvýšit pravděpodobnost, že se v plném zdraví dožijete vysokého věku.
Pořad je součástí celého projektu Vitalvibe Longevity, v rámci kterého chceme tipy ke zdravějšímu životu i fascinující informace o tom, jak funguje naše tělo, dostat mezi co nejvíc lidí.
Patrik Šimko: Neuroplasticita, neinvazivní mozková stimulace a prevence demence – PODCAST
Pozvání přijal neurovědec Patrik Šimko z Central European Institute of Technology (CEITEC) Masarykovo univerzity v Brně. Jeho hlavní specializace je neinvazivní mozková stimulace a neurodegenerativní onemocnění. Zároveň je ale velký nadšenec do všech témat, které se týkají biologie dlouhověkosti.
V podcastu mluvíme mimo jiné o neuroplasticitě, schopnosti se učit nebo prevenci onemocnění mozku. Vysvětlíme, co vůbec znamá neinvazivní mozková stimulace, jak se v medicíně využívá už dnes a jaký má potenciál do budoucna.
Samozřejmě se dostaneme i k tipům na zdravé návyky a pár tématům i mimo mozek a nervovou soustavu. Zároveň se ale připravte na informačně hodně nabitý díl, kterému budete pro pochopení muset věnovat více pozornosti.
Disclaimer: Nejsme lékaři a žádná z informací v podcastu není lékařská rada. Než budete cokoliv zkoušet, konzultujte to se svým lékařem. Každé tělo je unikátní a ani to, že jsou efekt a bezpečnost návyku či suplementu potvrzeny mnoha odbornými studiemi, neznamená, že budou fungovat u vás. (Pokračování textu…)
Libor Mattuš: Chlad, dýchání, pohyb a co si představit pod pojmem biohacking – PODCAST
Pozvání do podcastu přijal biohacker, instruktor chladové terapie a dechových cvičení a neurojazykový kouč Libor Mattuš. Spoluzaložil projekt Code of Life, věnuje se bojovým uměním, pořádá kempy chladu a dechu a nedávno vydal knihu Chladová terapie: Kompletní průvodce otužováním.
V epizodě vás čeká Liborův pohled na dlouhověkost a co pro ni konkrétně dělá. Dostaneme se k tomu, co to vlastně je
a jak s ním začít. A těšte se na hodnotné informace k dýchání a otužování i na praktické tipy, co za zdravé návyky zařadit do života nebo jak začít s otužováním.Je kvalitní spánek nejdůležitější součástí cesty k dlouhověkosti?
Proč spíme? Možná vás samotné překvapí, co všechno se ve spánku v těle děje. Podporuje regeneraci, imunitu, učení a přispívá k našemu štěstí a spokojenosti.
Vědci objevili nový revoluční způsob léčby zajišťující dlouhověkost. Posiluje paměť a povzbuzuje kreativitu. Usnadňuje
po sportu i zranění a budete díky ní vypadat svěží a krásnější. Pomůže vám udržet si štíhlou linii a nebudete mít nezvladatelné chutě na jídlo. Ochrání vás před rakovinou a demencí. Zažene kdejaké nachlazení a podpoří imunitu. Navíc vám dodá energii a budete se cítit spokojenější. Máte o ni zájem?Nejde o žádnou novou zázračnou tinkturu ani všelék, ale prokázané benefity dobře prospané noci. Vědecké studie o vlivu spánku na zdraví a dlouhověkost mluví za vše.
Nejlepší na tom celém je, že spánek je zdarma. Tuhle základní složku zdravého životního stylu, který vede k dlouhověkosti, máme k dispozici úplně všichni. Jen to někdy stojí trochu úsilí.
Pojďme se víc do hloubky podívat, proč dlouhodobě kvalitní spánek patří k základním pilířům dlouhověkosti. Na závěr pak pro vás máme i několik tipů, jak svůj spánek zlepšit, k mnoha dalším se ještě určitě dostaneme v dalších článcích. Dostatečně silná motivace „proč“ ale už sama o sobě udělá hodně. (Pokračování textu…)
Co pro nás znamená dlouhověkost?

