Zajímá vás víc a nemůžete se dočkat nových článků na našem blogu? Máme pro vás přehled zajímavých zdrojů a knih, které vám dohromady vystačí na roky studia.

Snažili jsme se vybrat opravdu to nejzajímavější, pokud ale máte nápady, co zařadit, určitě nám dejte vědět. Třeba na info@vitalvibe-longevity.cz.

Podcasty

The Drive – Peter Attia
The Drive

Peter Attia

Doktor a jeden z nejuznávanějších odborníků na poli dlouhověkosti vydává pravidelné rozhovory i samostatné díly k jednotlivým tématům. V podcastu jde hodně do hloubky a zve si špičky oborů – ať už vědce, lékaře, nebo třeba tvůrce legislativy.

FoundMyFitness – Rhonda Patric
FoundMyFitness

Dr. Rhonda Patrick

Výzkumnice a velká propagátorka témat, které souvisejí s dlouhověkostí, doktorka Rhonda Patrick dělá skvělé rozhovory s dalšími předními vědci. Krom toho ale dokáže perfektně vysvětlit jak základní principy fungování našeho těla, tak složité genetické a metabolické koncepty. Všechny epizody, včetně krátkých vysvětlujících videí, najdete i na jejím YouTube.

Knihy

Konec stárnutí: Proč stárneme a proč už nemusíme
Konec stárnutí: Proč stárneme a proč už nemusíme

David Sinclair

Jedna z nejlépe zpracovaných knih o dlouhověkosti, pokud se na celé téma chceme podívat z nadhledu a komplexně. Skvěle se čte a i když je ve výsledku hodně odborná, všechny termíny a jevy perfektně vysvětluje tak, aby je pochopil i laik. David Sinclair patří k předním odborníkům v genetice a výzkumu dlouhověkosti a v knize vás seznámí s posledními objevy, k nimž patří i jeho informační teorie stárnutí; s nově vyvíjenými způsoby léčby a i s tím, jak aplikovat tyto poznatky v životě.

Čtyřhodinové tělo
Čtyřhodinové tělo

Tim Ferriss

Jedna ze základních knih biohackingu. 600 stran informací a praktických tipů, jak své tělo využít na maximum. Obsahuje kolektivní moudrost stovek špičkových sportovců, desítek lékařů a tisícovky hodin osobních experimentů, nad nimiž zůstává rozum stát. Od olympijských tréninkových středisek po neoficiální laboratoře, od Silicon Valley po Jihoafrickou republiku hledal Tim Ferriss odpověď na klíčovou otázku: Jak s co nejmenším úsilím dosáhnout těch nejlepších výsledků při zdokonalování lidského těla?

Weby

Code of Life

Český biohackerský „hub”. Web se spoustou užitečných informací, workshopy, kempy chladu a dechu i online kurzy. Na fungování Code of Life se podílí biohackeři jako Libor Mattuš, Veronika Allister, Vojta Hlaváček, Daniel Kosec, Jiří Kryštof Jarmar nebo Dalibor Chytil.

www.codeoflife.cz

Love of Raw

Web hlavně s raw a veganskými recepty, který tvoří Zuzka Noah společně s Matoušem z Vitalvibe Longevity týmu. Na Love of Raw také koupíte kvalitní vysokootáčkový mixér a šnekový odšťavňovač. Na blogu pak najdete inspiraci ze života rodiny Noah, tipy k potravinám, zkušenosti s přirozeným porodem i malými dětmi, nebo třeba tipy na přírodní kosmetiku.

www.loveofraw.cz